Ako vznikla myšlienka Ekopohárov ( vratných pohárov) ?

Pri návštevách rôznych festivalov a kultúrnych podujatí ( Dni mesta, jarmoky, Dni obce, Mestké hodovanie atď.) sme sledovali aké ohromné množstvo jednorázového odpadu sa vyprodukuje na jednej takejto akcií. Ľudia zodpovední za čistotu a poriadok na týchto podujatiach samozrejme nestíhali, čoskoro všade plné koše, neporiadok a hotové more plastových jednorázových pohárov. Na konci všetkého sme mali zmiešané pocity, že aj napriek bohatému kultúrnemu programu a dobrej zábave sme vyprodukovali obrovské množstvo odpadu ktoré zbytočne vzniklo.

Začíname rozmýšlať ako sa ich zbaviť. Hľadáme inšpiráciu vo svete a po dlhšom študovaní zisťujeme že najekologickejšia cesta je ich zálohovanie. Spočiatku sme si mysleli, že správna cesta bude kompostovateľný materiál alebo ich náhrada za iný jednorázový ekologický materiál.

Pri hľadaní vhodného výrobcu doma alebo v zahraničí sme natrafili na dodávateľa, ktorý sa venuje výrobe ekopohárov viac ako 10 rokov a má bohaté skúsenosti ( áno vedeli sme, že sme ho konečne našli 🙂 )

Zakladáme spoločnosť ECOLOVE ( názov našej spoločnosti sa môže zdať dosť všeobecný áno je to tak z toho dôvodu, že v budúcnosti plánujeme rozšírenie o ďalšie produkty, ktoré by boli rovnako ekologické a nevytvárali by ďalší zbytočný jednorázový odpad.

Náš cieľ

Náš cieľ je stať sa súčasťou každého väčšieho alebo menšieho podujatia a prostredníctvom našich Ekopohárov znižovať množstvo odpadu a spraviť niečo prospešné pre našu planétu.

Budeme veľmi radi, ak sa nám ozvete, aby sme sa mohli stať súčasťou podujatia, ktoré organizujete.

Menej odpadu rovná sa krajšie miesto pre život nás všetkých.

ECOLOVE

Z lásky k našej plánete